27/10/2020 |  23:27 ⇒ 23:30 | Autor: B92

LŠ: Real se u nadoknadi izvukao u Njemačkoj (FOTO)

Fudbaleri Borusije Menhengladbah i Real Madrida odigrali su neriješeno u meču drugog kola grupne faze Lige šampiona – 2:2 (2:0).

Real je do boda došao u nadoknadi.

Uspio je šampion Španije da izbjegne još jedan poraz.

Real je sa jasnom željom ušao u utakmicu – da dominira i napada.

U prvih dvadesetak minuta su svi udarci Reala išli pored gola, pošto je dva puta pokušao Benzema i jednom Kazemiro.

Real je imao 70 odsto posjed lopte, imao je loptu u nogama, dok je Menhengladbah rijetko prelazio na polovinu rivala.

Zomer je odbranio jedan dobar udarac Krosa i onda je niotkuda Borusija došla do prednosti.

Alasane Plea je poslao perfektnu loptu Varanu kroz noge i pronašao na drugoj strani Tirama, a sin nekadašnjeg reprezentativca Francuske Lilijana, pocijepao je mrežu snažnim udarcem u gornji desni ugao, u 33. minutu.

Golman Gladbaha se zatim istakao pred kraj prvog poluvremena, kada je dobro odbranio šut Asensija sa deset metara.

Izdržala je Borusija posljednjih desetak minuta prvog dijela i na odmor otišla sa golom prednosti.

Na startu drugog poluvremena, već u 46. minutu Asensio pogađa prečku.

Real je propustio svoje prilike i kazna je stigla.

Mendi je zaspao i nije postavio ofsajd zamku, što je iskoristio Tiram, koji je takođe zaspao u napadu, ali je imao sreće.

Poslao je odbitak u mrežu u 58. minutu i Menhengladabah je imao veliku prednost.

Zidan je reagovao i na terenu smo poslije tri mjeseca vidjeli Edena Azara, a sa njim je u 70. minutu ušao i Luka Modrić.

Prednost Menhengladbaha je u 87. minutu smanjio Karim Benzema.

Centrirao je Valverde, Kazemiro je spustio glavom na peterac, a Benzema je poslao loptu pod prečku.

I onda Real u 93. minutu dolazi do izjednačenja i boda.

Ramos je asistirao Kazemiru, koji pogađa za 2:2.

Atalanta i Ajaks odigrali su neriješeno u meču drugog kola grupne faze Lige šampiona – 2:2 (0:2).

Strijelac na ovom meču bio je i zamjenik kapitena reprezentacije Srbije Dušan Tadić.

Ajaks je pred gostovanje Atalanti imao niz od 15 utakmica bez poraza u Ligi šampiona u gostima, uključujući i kvalifikacije.

Iako se očekivalo da Atalanta bude dominantan tim, ipak je iskustvo igranja u ovim utakmicama na strani Ajaksa.

Do prednosti su došli u 30. minutu.

Gosens je katastrofalnim startom srušio Traorea i sudija je pokazao na bijelu tačku.

Feran Tores (Foto: twitter.com / ChampionsLeague)

Odgovornost je preuzeo srpski reprezentativac i kapiten Ajaksa Dušan Tadić i rutinski je pogodio mrežu za vođstvo tima iz Amsterdama.

Drugi pogodak stigao je u 38. minutu.

Traore je u padu smjestio loptu u mrežu i ovaj gol "ide na dušu" golmanu Atalante.

A onda Atalanta u svom stilu brzo dolazi do izjednačenja.

Duvan Sapata je u 54. minutu prvo pogodio na asistenciju kapitena Papua Gomesa.

Izjednačenje je stiglo u 60. minutu.

Ponovo je strijelac bio Sapata, a ovog puta je pocijepao mrežu Onane, poslije dobrog dodavanja hrvatskog reprezentativca Marija Pašalića.

Atalanta je nastavila da napada i mogla je da dobije i penal, kada je Taljafiko igrao rukom u kaznenom prostoru, ali je sudija ocijenio da nije bilo materijala za jedanaesterac.

Onana je odbranio dva dobra šuta, posebno jedan opasan Marija Pašalića i Ajaks je djelovao dosta slabije nego u prvom poluvremenu.

Na kraju, rezultat se nije mijenjao i bodovi su podijeljeni.

Liverpul je kod kuće savladao šampiona Danske Mitjiland – 1:0 (0:0).

Klop je protiv Mitjilanda odlučio da odmori napadačku trojku Salah – Mane – Firmino, pa su na terenu bili Žota, Minamino, Šaćiri i Origi.

Problem je nastao i kada se Fabinjo povrijedio i morao je da napusti igru u 38. minutu.

Mitjiland je igrao hrabro, imao je jedini šut u okvir gola u prvom poluvremenu, kada je Drejeru u trećem minutu dobar udarac odbranio Alison.

Liverpul je prvi dio igre završio bez udarca u okvir gola i to je bilo poluvrijeme za zaborav.

Liverpul - Midtjiland (Foto: twitter.com/fcmidtjylland)

Uozbiljio se Liverpul i došao do vodećeg gola u 55. minutu.

Strijelac je bio Žota, na asistenciju Aleksandera-Arnolda.

I onda zanimljiva odluka – odmah poslije gola ulaze Salah i Mane.

Tačku na meč stavio je upravo Salah, sa penala u 92. minutu.

Fudbaleri Mančester sitija su bez većih problema pobijedili Olimpik u Marseju, a konačni rezultat bio je 3:0.

Domaći tim gotovo da se nije vidio na čitavom meču, Siti imao apsolutnu dominaciju tokom svih 90 minuta, baš onako kako to Pep Gvardiola najviše voli.

Ponovo su njegovi izabranici imali 600 i više preciznih dodavanja, a sve su to "začinili" ubjedljivom pobjedom od 3:0 na gostovanju u Francuskoj.

Sve je počelo golom Ferana Toresa u 18. minutu utakmice. Na drugi gol se čekalo gotovo sat vremena, pošto je "tek" u 76. minutu Ilkaj Gindoan zatresao mrežu Olimpika i pogodio za 2:0.

Za konačnih 3:0 postarao se Rahim Sterling, koji je u 81. minutu poslije sjajne akcije gostujućeg tima iz peterca loptu samo proslijedio u mrežu.

Fudbaleri Porta su bili "neugodni domaćini" grčkom Olimpijakosu i upisali pobjedu rezultatom 2:0 u drugoj utakmici gupe C u Ligi šampiona. Sve je počelo u 11. minutu kada je Vijeira pogodio poslije katastrofalne greške odbrane Olimpijakosa.

Fudbaleri Porta (Foto: twitter.com/FCPorto)

Tačku na ovu utakmicu stavio je Serhio Oliveira u 85. minutu utakmice, na asistenciju Marege.

U drugoj utakmici grupe A je Atletiko Madrid uz dosta muke pobijedio Red Bul Salcburg.

Markos Ljorente je "načeo" goste iz Austrije, postigao je pogodak na sredini prvog poluvremena, tačnije u 29. minutu, ali se oni nisu dugo radovali, pošto je Šobošaj donio poravnanje u 40. minutu utakmice, na asistenciju Beriše.

Ovim rezultatom se prvo poluvrijeme i završilo, a drugo je počelo jako loše po domaći tim pošto je Beriša u 47. minutu utakmice donio vođstvo gostima od 2:1.

Nije smio Atletiko Madrid da dozvoli da prospe bodove na ovakav način i mladi Žoao Feliks preuzima stvar u svoje ruke.

Atletiko Madrid - Salzburg (Foto: twitter.com / ChampionsLeague)

Samo pet minuta nakon pogotka Beriše za Red Bul Salcburg, vidjeli smo sjajan potez argentinskog fudbalera Anhela Koree koji je proigrao pomenutog Žoaa Feliksa i ovaj pogađa za 2:2.

Novo izjednačenje.

Za konačnih Atletiko Madrid 3, Red Bul Salcburg 2, pobrinuo se Žoao Feliks.

On je svoj drugi gol na meču postigao u 85. minutu, kada je poslije kornera bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i iz kuka poslao neodbranjiv šut u rašlje i Atletiko Madrid odnosi veliku pobjedu.