31/10/2020 |  19:11 | Autor: B92

Partizan prekinuo loš niz

Fudbaleri Partizana savladali su u Humskoj ekipu Mačve sa 2:0 u okviru 13. kola Superlige Srbije.

Crno-bijeli su tako prekinuli loš rezultatski niz u domaćem šampionatu i slavili poslije dva remija i jednog poraza.

Izabranici Aleksandra Stanojevića su do pobjede nad posljednjeplasiranom ekipom na tabeli stigli u drugom poluvremenu.

Strijelci su bili Bibras Natho iz penala u 47, odnosno Lazar Marković u 71. minutu.

Bio je ovo prvi meč od početka septembra da je Partizan postigao (više od) dva gola.

Domaći su znatno bolje startovali duel i umalo preko Filipa Holendera poveli u drugom minutu. Ipak, stativa je bila saveznik Mačve.

Samo nekoliko trenutaka kasnije, novu priliku imao je Partizan, kada je Asano šutirao malo pored gola.

U petom minutu ekipa Dragana Aničića je prvi put prešla polovinu, a Stefanu Tripkoviću je malo nedostajalo da uputi udarac ka golu Stevanovića.

Usledio je prazan hod, koji je prekinuo Natho u 21. minutu iz slobodnog udarca.

Siguran je bio Miloš Gordić, koji je desetak minuta kasnije nakon jedne gužve bio fauliran. Tada je pogodak umalo postigao Svetozar Marković.

Vujačić, koji je meč startovao umesto Banjaka, bio je blizu gola u 36. minutu poslije kornera, ali je lopta i ovoga puta otišla pored desne stative gola Mačve.

U završnici su gosti tražili jedanaesterac, nakon što je Miloš Zukanović pao u protivničkom šesnaestercu, dok je na drugoj strani Holender pokušao i treći put.

Međutim, to je bilo sve, tako da se sa "nulom" otišlo na veliku pauzu.

Samo tridesetak sekundi po povratku na teren, sudija Mitić je svirao jedanaesterac za Partian, poslije igranja rukom svom šesnaestercu jednog defanzivca Mačve.

Neumoljiv sa bijele tačke bio je Bibras Natho.

Mogli su crno-bijeli da dupliraju vođstvo, ali Vujačić poslije kornera, odnosno Marković nakon prodora nisu uspjeli da savladaju Gordića.

Na drugoj strani, ni Mačva nije sjedela skrštenih ruku. Imali su gosti priliku iz kontri da stignu do izjednačenja, ali falila im je smirenost u samoj završnici akcija.

U tim trenucima gosti su pali sa energijom, što je iskoristio Lazar Marković nakon dodavanja Filipa Holendera i rutinski matirao Gordića, čime je duplirao vođstvo svoje ekipe.

Do kraja meča bilo je još nekoliko šansi i polušansi na obe strane, ali se rezultat nije mijenjao.

U narednoj rundi Partizan gostuje subotičkom Spartaku, dok će se Mačva sastati sa Јavorom.