03/12/2020 |  20:46 ⇒ 22:44 | Autor: B92

Zvezda obezbijedila evropsko proljeće!

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su u Beogradu sa Hofenhajmom 0:0 i tako osigurali plasman u nokaut fazu Lige Evrope.

Šampion Srbije je tako ponovio rezultat iz sezone 2017/18, kada su, takođe, igrali 1/16 finala drugog po kvalitetu evropskog takmičenja.

U drugom meču grupe L, Liberec je slavio u Gentu sa 2:1, ali to im neće biti dovoljno da u posljednjem kolu protiv Zvezde jure prolazak.

Takođe, izabranici Dejana Stankovića nisu uspjeli da nadoknade poraz od Hofenhajma u prvom meču (0:2) i moraće da se zadovolje drugim mjestom u grupi.

Prvo poluvrijeme na Marakani nije bilo naročito sadržajno.

Evidentno je bilo da su gosti, uprkos što su već obezbijedili nokaut fazu, u Beograd stigli po pobjedu.

Prvih nekoliko minuta bili su zaista agresivni, da bi domaći postepeno uspjeli da se oslobode početnog pritiska.

Munas Dabur je bio taj, koji je prvi šutirao u okvir gola Borjana, ali u 17. minutu pozicija iz koje je pokušao, bila je jako nezgodna.

Isti igrač je i dvadeset minuta kasnije imao najbolju priliku u prvom dijelu meča.

Šutirao je jako, ali je golman crveno-bijelih dobro reagovao i izbacio loptu u korner.

Zvezda sve do finiša prvog poluvremena nije uputila udarac ka golu rivala.

Tu statističku kolonu ispunili su Njegoš Petrović i Gejlor Kanga, međutim, njihovi udarci nisu bili ni blizu da ugroze gol Baumana.

U posljednjem minutu ovog dijela igre, Mijat Gaćinović je iz neposredne blizine loše šutirao, praktično je promašio loptu, pa se na petnaestominutnu pauzu otišlo pri rezultatu 0:0.

Na poluvremenu obojica trenera su odlučili da naprave po jednu promjenu. Stanković je ubacio Vukanovića umjesto Spiridonovića, dok Henes umjesto Dabura na teren poslao Kramarića.

Gaćinović je bio agilan na startu drugog dijela, prvo je proigrao Klausa, a potom nešto kasnije i sam uputio udarac iz velike udaljenosti.

Ben je između ta dva poteza srpskog reprezentativca, imao priliku da ugrozi gol Baumana, ali on je loše uposlio Falčinelija i šansa je propala.

Zvezda je u periodu od 60. do 70. minuta bila bolji rival, ali je kao i tokom čitavog meča falila završnica.

Prvo je Vukanović loše dodao Falčineliju, da bi Ben potom neprecizno šutira glavom poslije centaršuta Gajića.

U posljednjih pola sata Hofenhajm je imao još nekoliko poluprilika, ali je Zvezda postigla svoj cilj.

Sačuvala je svoju mrežu i obezbijedila evropsko proljeće!