03/12/2020 |  22:30 ⇒ 22:30 | Autor: RTS

Makabi slomio Zvezdu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija u Tel Avivu, rezultatom 81:76 u utakmici 12. kola Evrolige.
Makabi-Zvezda (foto:©MN Press) -
Makabi-Zvezda (foto:©MN Press)

Zvezda je odlično otvorila meč u Tel Avivu, serijom od 5:0.

Ipak, kako je vrijeme odmicalo, domaćin se razbudio i polako preuzimao konce igre u svoje ruke.

Otelo Hanter je odigrao dobru ulogu u preokretu Makabija, koji je u posljednjem minutu prvi put poveo na meču.

Zvezda je izjednačila, ali je u posljednjim sekundama Skoti Vilbekin trojkom donio Makabiju prednost.

Makabi je iz minuta u minut uvećavao prednost, a početkom treće četvrtine napravili su domaći seriju 9:1 i poveli sa 52:39.

Domaćin je očekivao mirniju završnicu, ali se razbudila i Zvezda, odnosno DŽordan Lojd.

Nekoliko dobrih napada Zvezde, a onda dvije vezane trojke Lojda, vratili su u potpunosti Zvezdu u igru.

Zvezda je uspjela da meč uvede u neizvjesnu završnicu, ali je domaćin sačuvao prisebnost i trojkom Brajanta, pola minuta prije kraja, došao do nedostižnih 78:71.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji je bio Skoti Vilbekin sa 23 poena, Brajant je dodao 18, a Hanter 13, uz 10 skokova.

Lojd je bio raspoložen, postigao je 24 poena, Davidovac je ubacio 14, jedan više od O'Brajanta.