09/01/2021 |  08:06 ⇒ 08:07 | Autor: Agencije

Bjelica neprimjetan u novom porazu Sakramenta

Košarkaši Sakramento Kingsa izgubili su pred domaćom publikom od Toronto Reptorsa 144:123. Srpski košarkaš Nemanja Bjelica nije dobio mnogo prostora na ovom duelu, te je na parketu proveo svega nešto manje od deset minuta.
Nemanja Bjelica (foto: FIBA) -
Nemanja Bjelica (foto: FIBA)

Reprezentativac Srbije četiri puta šutnuo je ka košu protivnika, jednom je pogodio i utakmicu je završio sa dva poena, jednim skokom i asistencijom. Bjelica je prošle godine igrao najbolju košarku u NBA, bio je jedan od važnijih igrača u rotaciji, ali je ove sezone izgubio ulogu i pitanje je da li će završiti sezonu u Sakramentu.

Kada je riječ o utakmici, Kingsi su pobjedu ispustili u drugom poluvremenu izgubivši ovaj period igre sa 73:49. Raspala se igra ekipe Luka Voltona poslije dvadesetominutne pauze i Reptorsi su zasluženo slavili.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Dieron Foks sa 23 poena, Barns je ubacio 21, a Hild i Begli su dodali 15.

Toronto je do trijumfa predvodio Fred Vanvlit sa 34 poena i sedam asistencija, Buše je ubacio 23, Pauel 22, a Sijakam je imao 17 poena, devet skokova i 12 asistencija.

Košarkaši Oklahome Siti Tander pobijedili su Njujork Nikse 101:89.

Aleksej Pokuševski, mladi srpski košarkaš, propustio je prethodnih nekoliko utakmica zbog blagog potresa mozga, te se na teren vratio u duelu protiv Niksa.

Poku je odigrao najbolji meč u dosadašnjem dijelu karijere, pošto je za 19 minuta na terenu postigao sedam poena i uz to imao šest skokova (3/5 iz igre).

Tander je utakmicu prelomio tokom treće i četvrte četvrtine, a ubjedljivo najzaslužniji za pobjedu bio je Šej Gildžes-Aleksandar sa 25 poena, 10 skokova i sedam asistencija.

Pratio ga je Hamidu Dijalo sa 23 i 11 skokova, dok je Al Horford dodao 15 i osam skokova.

Niksi su poslije nekoliko sjajnih partija ovoga puta razočarali. Nismo vidjeli prepoznatljivu igru, a najefikasniji bili su Beret sa 19 i Rendl sa 18 poena.