13/01/2021 |  07:55 ⇒ 08:02 | Autor: RTS

Denver izgubio gotovo dobijen meč protiv Bruklina (VIDEO)

Ni 18 poena prednosti na početku treće četvrtine nije bilo dovoljno Nagetsima da izbjegnu poraz u Bruklinu - 122:116.

Srpski centar Nikola Јokić standarno dobar (23-11-8), Kevin Durent ipak bolji. Četiri ponea Alekseja Pokuševskog u porazu Oklahome od San Antonija.

Јoš jedna dobra partija Јokića i dabl-dabl (23 poena, 11 asistencija i osam skokova) ostala je u sjenci poraza od ekipe Kevina Durenta, koji je meč završio sa 34 poena uz 9 skokova i 13 asistencija.

Izgledalo je da će Bruklin upisati treći poraz za redom od kako igraju bez Kajrija Irvinga koji je pod suspenzijom od četiri utakmice jer je uslikan na porodičnoj zabavi bez maske.

Nagetsi su odlično otvorili meč i na poluvreme su otišli sa 16 poena prednosti, 70:54.

Tada su se raspucali strelci Bruklina i napravili seriju od 29:4 pa se u posljednju četvrtinu ušlo sa neriješenim rezultatom, ali je do kraja domaćin bio bolje koncentrisan i na kraju je bilo 122:116 za Mrežice.

Brus Braun je sa 16 poena odlično zamijenio Irvinga, dok su kod Nagetsa pored Јokića dobri bili Vil Barton sa 22 poena od čega čak 6 trojki, dok je DŽamal Mari dodao 20.

Prvi put je u startnoj petorci na mjestu krilnog centra bio Bol Bol.

Nagetsi su proputili priliku da vežu tri pobjede u gostima i ostvare pozitivan skor u pobjedama.

Kući se vraćaju sa skorom 5:6 i u četvrtak su domaćini Golden stejtu.

Poraz je noćas doživio i drugi srpski igrač koji je izlazio na teren. Aleksej Pokuševski i njegovi Tanderi izgubili su od gostujućih Sparsa sa 112:102.

Aleksej je na terenu proveo 15 i po minuta i ubacio četiri poena, uz pet skokova, dvije blokade i jednu asistenciju.

Najefikasniji njegov saigrač bio je Gildžs-Alekzander sa 20 poena, dok je u redovima pobjednika 24 ubacio Luni Voker.