17/01/2021 |  15:27 ⇒ 15:40 | Autor: B92

Basino ponovo najbrža u Kranjskoj Gori

Italijanska skijašica Marta Basino pobjednica je veleslaloma koji je u okviru Svjetskog kupa vožen u Kranjskoj Gori.

Basino, koja je i juče trijumfovala u Kranjskoj Gori, slavila je rezultatom 2:18,06.

Drugo mjesto osvojila je Mišel Gizin iz Švajcarske koja je za pobjednicom zaostala 0,66 sekundi.

Na treći stepenik pobjedničkog postolja popela se domaća skijašica Meta Hrovat koja je 0,73 sekunde bila sporija od Basino.

Amerikanka Mikaela Šifrin koja je bila najbolja poslije prve vožnje na kraju je, poslije loše druge vožnje, zauzela tek šesto mjesto sa 1,27 sekundi zaostatka za pobjednicom.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa vodi Slovakinja Petra Vlhova sa 775 bodova, druga je Gizin sa 715, a treća Basino sa 623 boda.