19/01/2021 |  08:50 ⇒ 08:52 | Autor: RTS

Dramatična pobjeda Ratnika nad Lejkersima, Lebron promašio šut odluke (VIDEO)

Košarkaši Golden stejta nadigrali su LA Lejkerse na gostovanju sa 115:113 poslije nekoliko dramatičnih rezultatskih preokreta. Stef Kari je opet predvodio tim do pobjede a Lebron DŽejms je u posljednjim sekundama promašio pokušaj za tri poena i pobjedu Lejkersa.
Lebron DŽejms - Foto: Getty Images
Lebron DŽejmsFoto: Getty Images

Lejkersi su u meč ušli samouvjereno i odmah poveli sa dvocifrenom razlikom, pa se učinilo da neće biti mnogo neizvjesnosti i da će aktuelni šampioni odnijeti ubjedljivu pobjedu.

Ratnici su ipak uspjeli da se vrate u meč i u trećoj četvrtini, poslije tri vezane trojke Endrjua Viginsa, smanje do minimalne prednosti domaćina.

U nastavku Lejkersi ponovo uspijevaju da uvećaju prednost ali se onda aktivirao Stef Kari da bi na tri minuta do kraja Ratnici prvo izjednačili na 108:108, a potom i preuzeli vođstvo koje nisi ispuštali do samog kraja dramatične završnice.

U posljednjim sekundama Lejkersi su imali napad i Lebron DŽejms je pokušao da trojkom donese pobjedu svom timu ali mu to nije pošlo za rukom, pa su Ratnici slavili pobjedu na gostovanju.

Stef Kari je bio najefikasniji u timu pobjednika sa 26 postignutuh poena a odlično su ga pratili Keli Ubre sa 23, Erik Paskal sa 19 i Endrju Vigins sa 18 postignutih poena.

U timu Lejkersa najefikasniji je bio Denis Šreder sa 25 poena, dok je Lebron DŽejms meč završio sa 19 postignutih poena.

Odbrana tima Toronta je na svom terenu uspjela da zaustavi Luku Dončića i ubedljivo nadigra Dalas sa 116:93, Majami bio siguran protiv Detroita 113:107, a San Antonio je nadigrao Portland na gostovanju sa 104:125.