20/01/2021 |  08:34 ⇒ 08:37 | Autor: sputniknews.com

Sjajni Јokić održao čas košarke Pokuševskom i Oklahomi (VIDEO)

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Oklahomu Siti Tander 119:101.
Nikola Јokić - Foto: AP
Nikola ЈokićFoto: AP

Ekipa iz Kolorada ostvarila je sedmu pobjedu u 14 odigranih utakmica, a kao i obično najzaslužniji za trijumf bio je Nikola Јokić.

Ovoga puta odlična Јokićeva partija ispraćena je trijumfom Denvera, što nije često slučaj od starta takmičarske godine.

Bivši košarkaš Mege na terenu je bio svega tri četvrtine.

Na terenu je proveo 28 minuta i utakmicu je završio sa 27 poena, 12 skokova, šest asistencija, uz 12/21 iz igre.

Јokić je nastavio sa agresivnim partijama, centarska linija Oklahome nije imala nikakve šanse i Nagetsi su zasluženo došli do učinka od 50 odsto pobjeda.

Denver je otpor Oklahome počeo da lomi u drugoj četvrtini (34:21), a posao je završio u trećoj dionici kada je razlika iznosila i +20.

Tokom posljednjih 12 minuta samo su održavali prednost i upisali su novu pobjedu.

Pored Јokića dvocifreni su bili Pol Milsep sa 13 poena i 12 skokova, Moris je postigao 15, Barton 13 uz šest asistencija, dok je Geri Heris dodao 11.

Na suprotnoj strani vidjeli smo još jednog srpskog košarkaša – Alekseja Pokuševskog. Devetnaestogodišnjak se nije upisao u listu strijelaca za 24 minuta, šutirao je 0/7 i imao je četiri skoka i dvije asistencije.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Lu Dort sa 20 poena, Gildžes-Aleksandar je ubacio 14, Bejzli 12, a Ajzea Robi 10 poena i devet skokova.