18/02/2021 |  09:23 ⇒ 09:28 | Autor: RTRS

Brejdi druga finalistkinja Australijan opena

Američka teniserka DŽenifer Brejdi plasirala se u finale Australijan opena u Melburnu.

Ona je pobijedila 27. teniserku svijeta Čehinju Karolinu Muhovu poslije tri seta, 6:4, 3:6, 6:4.

Brejdi je 24. teniserka svijeta, a do prvog plasmana u finale nekog grend slem turnira došla je poslije sat i 55 minuta igre.

Amerikanka je dobro počela meč, povela je sa 2:0, ali joj je Muhova odmah oduzela servis i smanjila na 1:2. Brejdi je u 10. gemu ponovo oduzela servis protivnici i osvojila je prvi set.

Muhova je igrala bolje u drugom setu, napravila je dva brejka i izjednačila u meču na 1:1.

Brejdi je u trećem gemu trećeg seta oduzela servis Muhovoj, tu prednost je sačuvala do kraja i poslije pete meč lopte plasirala se u finale prvog grend slem turnira u sezoni.

Ona će u finalu igrati protiv treće teniserke svijeta Naomi Osake iz Јapana, koja je pobijedila Amerikanku Serenu Vilijams sa 6:3, 6:4.