24/02/2021 |  07:43 ⇒ 12:56 | Autor: RTS

Raspucani Јokić sa 41 poenom srušio Portland (VIDEO)

Srpski košarkaš Nikola Јokić predvodio je Denver do pobjede nad Portlandom sa 41 poenom. Nagetsi su savladali Trejlblejzerse sa 111:106 u jednom od derbija Zapadne konferencije NBA lige.

Denver je brzo zaboravio na poraz od Atlante i uprkos kadrovskim problemima, savladao neugodni Portland.

Nagetsi nisu mogli da računaju na usluge Herisa, Milsapa, Grina, Doziera i Hemptona, dok su sa druge strane Portlandu nedostajali Mekkalum, Nurkić, Kolins...

Nikola Јokić je na parketu proveo nešto manje od 38 minuta, postigavši čak 41 poen, uz po pet asistencija i skokova.

Pomoć je imao u Mariju koji je ubacio 24 poena (19 u poslednjoj četvrtini).

U redovima Portlanda istakli su se Lilard sa 25, Entoni sa 25 i Trent sa 18 poena.

Veoma dinamičan i uzbudljiv meč igrali su Nagetsi i Blejzersi, u jednom od derbija ekipa sa Zapadne konferencije NBA lige.

Nakon početnog egala i odmjeravanja snaga, Denver je zaigrao bolje i u finišu prve četvrtine stekao dvocifrenu prednost.

Јokić je bio raspoložen od samog starta, pošto je prvu četvrtinu završio sa 11 poena, a na poluvrijeme otišao sa čak 23.

Sa druge strane, izvrsno šutersko veče imao je Karmelo Entoni, koji je predvodio strijelce Portlanda na poluvremenu.

Nisu imali Blejzersi odgovor za srpskog centra, ali su zato uspjevali da zaustave ostale igrače Denvera. Posebno tihu partiju, sve do posljednje četvrtine, imao je Mari, koji je nakon prvih 30 minuta ubacio samo pet poena.

Portland se potpuno vratio u meč u drugoj četvrtini, u kojoj je došao do izjednačenja, da bi potom većim dijelom treće četvrtine imao prednost, koja je varirala između šest i osam poena.

Ipak, gosti nisu imali nikoga u ekipi ko je mogao da sačuva Јokića, koji je krajem druge i u trećoj četvrtini, postigao 22 od 28 svih poena Denvera u tom periodu.

Na krilima "džokera", koji je treću četvrtinu završio sa 35 poena, Denver je stigao do izjednačenja pred posljednju dionicu.

Većim dijelom posljednje četvrtine gledala se rezultatska klackalica i šuterski obračun Lilarda i Marija.

DŽamal Mari potpuno je oživio u posljednjoj četvrtini, u kojoj je vezao 15 poena i donio svojoj ekipi nešto osjetniju prednost, koju je Denver uspješno održao do kraja meča.

Nagetsi su tako došli do 17. pobjede i uz 14 poraza, zauzimaju sedmo mjesto na Zapadu.

Portland je peti u istoj konferenciji, sa učinkom 18-13.

14. Hjuston rokets 11-18
15. Minesota timbervulvs 7-25