04/04/2021 |  09:51 ⇒ 09:55 | Autor: RTS

Dončić i Marjanović nadigrali Vestbruka za pobjedu u Vašingtonu (VIDEO)

Košarkaši Dalasa su na gostovanju nadigrali Vašington sa 109:87, a do četvrte pobjede u nizu predvodili su ih Luka Dončić i Boban Marjanović koji je ostvario dvostruki dvocifren učinak.
Boban Marjanović (foto: thesmokingcuban.com) -
Boban Marjanović (foto: thesmokingcuban.com)

Domaćem timu nije pomogla ni sjajna igra Rasela Vestbruka koja je ostala u sjenci balkanskog tandema.

Slovenački reprezentativac Luka Dončić je nastavio seriju odličnih igara kojima predvodi Dalas na putu ka plej-ofu, a ovoga puta je imao odličnu podršku srpskog centra Bobana Marjanovića.

Već na startu meča njih dvojica su napravili prednost koju je tim potom uvećavao i do dvocifrene prednosti.

Vašington je samo u drugoj četvrtini uspio da pruži ravnopravan otpor gostima, ali to nije bilo dovoljno da se vrate u meč i naprave preokret.

Luka Dončić je meč završio kao najefikasniji igrač sa 26 poena uz osam skokova i šest asistencija, dok je Boban Marjanović imao dvocifren učinak sa 15 poena i 12 skokova.

Dabl-dabl je ostvario i Rasel Vestbruk u poraženom timu Vašingtona sa 26 poena i 14 skokova uz četiri asistencije, ali to nije bilo dovoljno da sačuva tim od drugog poraza u nizu.

Dalas trenutno ima učinak 27-21 i sedmi je na tabeli Zapada, dok je domaćin upisao 31. poraz uz 17 pobjeda i 12. je na Istoku.

Na gostujućem terenu Njujork je ubjedljivo nadigrao Detroit sa 125:81, a Indijana je savladala San Antonio sa 139:133 poslije produžetka.

Majami je na svom terenu nadigrao Klivlend, a Nemanja Bjelica je za 24 minuta igre postigao 10 poena uz 7 skokova i 5 asistencija.