07/04/2021 |  16:17 ⇒ 16:19 | Autor: Nezavisne

Sarajevo minimalcem protiv Tuzla Sitija došlo na korak do finala Kupa

Fudbaleri Sarajeva napravili su na Tušnju veliki korak ka finalu Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su u prvoj utakmici polufinala slavili u gostima kod Tuzla Cityja rezultatom 1:0.
FK Sarajevo (foto:FK Sarajevo) -
FK Sarajevo (foto:FK Sarajevo)

Domaći su imali terensku inicijativu na početku utakmice te prvu veliku priliku u 18. minutu. Crnkić je šutirao, ali je Kovačević sjajno odbranio njegov udarac.

Uzvratilo je Sarajevo deset minuta kasnije. Fanimo je pobjegao odbrani Tuzle, zaobišao Muminovića i šutirao, ali je jedan domaći igrač u posljednji tren spasio. Do odlaska na odmor više nije bilo uzbuđenja pa su mreže mirovale u skromnom prvom poluvremenu.

pa i ne iznenađuje nešto lošiji fudbal koji je nastavljen i u drugom poluvremenu.

Ipak, deset minuta igre u nastavku bilo je dovoljno da Sarajevo dođe u prednost. Fanimo je šutirao nakon jedne odbijene lopte i od stativu pogodio mrežu gola Tuzlaka za vođstvo Bordo tima. Izabranici Vinka Marinovića su do kraja meča iskusno i strpljivo sačuvali prednost te su tako stekli veliku prednost uoči uzvrata.

Revanš polufinala između Sarajeva i Tuzla Cityja igra se 21. aprila na stadionu "Asim Ferhatović Hase".