11/04/2021 |  20:55 ⇒ 21:12 | Autor: RTRS

Borac nadigrao Olimpik (FOTO)

Fudbaleri Borca savladali su na Gradskom stadionu u Banjaluci, sarajevski Olimpik (3:0) u meču 25. kola M:tel Premijer lige BiH.
FK Borac - Foto: RTRS
FK BoracFoto: RTRS

Ovim trijumfom Borac je ponovo došao na drugu poziciju sa 48 bodova, dok je Olimpik ostao pretposljednji sa 20 bodova.

Banjalučani su bili bolji tokom svih 90 minuta, i da su napadači bili malo raspoloženiji, rezultat bi bio mnogo ubjedljiviji u korist Borca, koji je ipak, ostvario zacrtano, pobjedu, koja nosi tri boda.

Strijelci za Borac bili su Đorđe Ćosić u 26. minutu kada je pogodio glavom poslije kornera Zakarića. U 49. minutu sjajno je pogodio Dejan Meleg jakim udarcem sa vrha šesnaesterca, a minut ranije Mehanović je pogodio stativu. Konačan rezltat postavio je Dejan Uzelac u sudijskoj nadoknadi.

FK Borac

Nešto ranije, fudbaleri Krupe napravili su iznenađenje na "Pecari" pošto su odigrali sa Širokim Brijegom (2:2). Kolo zatvaraju sutra u Mostaru duelom Velež i Sarajevo.

Borac narednog vikenda gostuje baš Sarajevu u duelu dvije prvoplasirane ekipe, u meću u kojem bi se mogla i definitivno obezbjediti Evropa, što i jeste bio krajnji cilj "crveno-plavih" za ovu sezonu.