15/04/2021 |  15:26 ⇒ 15:30 | Autor: RTRS

Evans iznenadio Đokovića

Britanac Danijel Evans napravio je veliko izneneđenje u 3. kolu mastersa u Monte Karlu, pošto je u dva seta savladao prvog tenisera svijeta Novaka Đokovića.
Novak Đoković  (Foto:EUTERS / ERIC GAILLARD) -
Novak Đoković (Foto:EUTERS / ERIC GAILLARD)

Po setovima je bilo 6:4, 7:5. Meč je trajao dva časa i osam minuta, a Đoković se mučio manje više tokom cijelog meča, pogotovo na brejk loptama, iskoristivši samo tri od 10.

S druge strane Britanac je bio gotovo perfektan, od sedam brejk prilika, čak pet puta je oduzeo servis Đokoviću.

Imao je Novak priliku u završnici drugog seta, kada je pri vodstvu 5:4 imao set loptu, nije je iskoristio, i meč je otišao na stranu Evansa. Imao je veliki broj i neiznuđenih grešaka, čak 45, i sve su to paramteri koji su uticali na konačan ishod ovog meča.

Đoković je pretrpio prvi poraz ove godine poslije 10 pobjeda u nizu, na turniru na koji je došao poslije pauze od skoro dva mjeseca.