17/04/2021 |  18:51 ⇒ 18:55 | Autor: SRNA

Rudar opet izgubio, Leotar to nije iskoristio

Lider na tabeli Prve lige Republike Srpske Rudar iz Prijedora doživio je novi poraz od Borca iz Kozarske Dubice, ali to nije iskoristio najbliži pratilac Leotar, koji je remizirao na svom terenu sa Slobodom iz Novog Grada.
Fudbal - Foto: ilustracija
FudbalFoto: ilustracija

Strijelci danas nisu bili raspoloženi, jer je viđeno svega 11 golova na osam utakmica.

Borac iz Kozarske Dubice je nanio peti poraz Prijedorčanima, pobijedivši ga sa 1:0 golom sa bijele tačke u 84. minutu. Strijelac je bio veteran, tridesetšestogodišnji Borislav Topić, koji je ponikao u Rudaru.

Novi poraz Rudara nije maksimalno iskoristio Leotar, koji je odigrao samo 0:0 sa Slobodom iz Novog Grada, što je Hercegovcima drugi uzastopni remi na domaćem terenu, nakon što su prethodno sa dobojskom Slogom odigrali 2:2.

Smanjili su zaostatak nad Rudarom za bod, pa sada za imaju četiri boda manje.

Zanimljiv duel su odigrali Alfa Modriča i Zvijezda 09, koji je na kraju završen rezultatom 1:1.

Povela je Zvijezda golom Budimira Šarčevića u 39. minutu, dok je bod domaćinu donio mladi Nemanja Kojić u 90. minutu.

Testilac iz Dervente i banjalučki Željezničar odigrali su meč bez golova.

Isti rezultat je bio i u Јanji, gdje su igrali Podrinje i Slavija.

Brčansko Јedinstvo savladalo je dobojsku Slogu sa 2:1.

Branislav Šer je doveo Brčake u vođstvo u 45. minutu, poravnao je Stefan Savić u 49. minutu, a gol vrijedan pobjede je postigao mladi Bijeljinac, Stojan Vasiljević u 90. minutu.-

Sa ova tri boda Јedinstvo hvata priključak sa timovima ispred sebe na tabeli.

Drina je u Zvorniku slavila protiv Sutjeske iz Foče, zahvaljujući najprije auto-golu Đorđa Milutinovića u 23. minutu, a onda i Milovana Novakovića u 73. minutu.

Kozara je ostvarila trijumf u Prnjavoru protiv Ljubića sa 2:1.

Srdan Eskić je doveo goste do prednosti u 36. minutu, izjednačio je Ognjen Јaćimović u 64. minutu, da bi u 78. minutu Draško Lolić donio sva tri boda Kozari.