18/04/2021 |  17:26 ⇒ 21:22 | Autor: SRNA

Premijer liga BiH: Zrinjski lako do trijumfa nad Olimpikom

Fudbaleri Zrinjskog trijumfovali su u Sarajevu nad ekipom Olimpika rezultatom 3:0 u utakmici 26. kola Premijer lige BiH.
Fudbal - Foto: ilustracija
FudbalFoto: ilustracija

Mostarci su došli do novog trijumfa koji ih približava borbi za titulu, jer su sada na četiri boda zaostatka za Sarajevom, dok je Olimpik ostao na pretposljednjem mjestu tabele sa 20 bodova.

Zrinjski je poveo već u osmom minutu pogotkom Miloša Filipovića iz slobodnog udarca.

U prvom poluvremenu je viđena i najbolja prilika za Olimpik, kada je Ivan Ćurjurić pogodio stativu.

Zrinjski je odmah na početku drugog poluvremena poveo sa 2:0 golom Marina Magdića.

Konačnih 3:0 je postavio Јosip Ivančić nakon odlične kontre koju su izveli mostarski fudbaleri.