20/04/2021 |  22:41 ⇒ 22:45 | Autor: SRNA

Cibonina pobjeda za opstanak (VIDEO)

Zagrebačka Cibona pobijedila je Cedevita Olimpiju rezultatom 93:83 u utakmici 23. kola regionale ABA lige.
Cibona-Cedevita Olimpija (@ABA_League) - Foto: Twitter
Cibona-Cedevita Olimpija (@ABA_League)Foto: Twitter

Velika borba se vodila od početka meča, koji je bio važan za obje ekipe.

U prvih deset minuta, Cibona, koju sa klupe vodi srpski trener Vladimir Јovanović, imala je prednost od sedam poena u dva navrata.

U drugoj dionici, otišli su Zagrepčani na plus 11 u jednom trenutku - 30:19, nakon čega su Ljubljančani počeli da igraju mnogo bolje, pa su na poluvremenu vodili sa 43:41.

Početkom treće četvrtine, Cedevita Olimpija odlazi na plus pet, ali se tada bude "Cibosi", preokreću rezultat i u jednom trenutku vode sa 56:52, ali je rezultat na kraju četvrtine bio 60:60.

U posljednjoj četvrtini, Cibona je igrala sigurnije i imala konstantnu prednost do maksimalnih deset poena do kojih su došli u samoj završnici.

Najefikasniji u ekipi Cibone bili su Darko Planinić i Ivan Novačić sa 24, odnosno 20 poena, a kod Ljubljančana Kendrik Peri sa 23 poena.

Iako treba da se odigra još jedno kolo, ova pobjeda bi trebala da bude dovoljna Ciboni da izbjegne plej-aut.

Cedevita Olimpija navija za Igokeu u posljednjoj rundi, koja će igrati protiv Mornara, kako bi imala šansu da se domogne plej-ofa.

18. kolo, 20. aprila:

Krka - Crvena zvezda 57:98

23. kolo, 20. aprila - 20:30:

Cibona - Cedevita Olimpija 93:83

Tabela: Budućnost 22-4, Crvena zvezda 22-3, Igokea 19-6, Mornar 18-7, Cedevita Olimpija 17-8, Mega Sokerbet 14-11, Partizan 11-13, FMP Železnik 10-15, Zadar i Cibona 9-16, Borac, Split i Krka 8-17 i Primorska 0-25.