21/04/2021 |  19:48 | Autor: SRNA

Sarajevo rival Borca u finalu

Fudbaleri Sarajeva izborili su finale Kupa BiH za ovu sezonu, nakon pobijede nad ekipom Tuzle Sitija sa 3:1, tako da će "bordo" tim biti rival banjalučkom Borcu za titulu.
FK Sarajevo (foto:FK Sarajevo) -
FK Sarajevo (foto:FK Sarajevo)

Kao i Borac, Sarajevo je dvostrukim trijumfom izborilo plasman u samu završnicu. Nakon trijumfa u Tuzli minimalnim rezultatom 1:0, ovog puta su Sarajlije slavile sa 3:1.

Sarajevo jeste bilo bolji rival, ali je gost prvi stigao do gola i anulirao prednost domaćina. Strijelac gola za vođstvo Tuzle Siti bio je Goran Brkić.

Međutim, Sarajevo je u razmaku od svega osam minuta postiglo tri gola i razriješilo sve dileme oko drugog finaliste.

Prvo je izjednačio Јasmin Mešanović u 76. minutu, potom je samo dva minuta kasnije Anel Hebibović donio prednost Sarajevu, a trećim pogotkom, koji je djelo Krstea Velkoskog, stavljena je tačka na ovaj meč.

Tuzlaci će tako eventualni izlazak u Evropu tražiti kroz ligu, dok je Sarajevo izborilo 10. put finale Kupa.

U finalu će snage odmjeriti Borac i Sarajevo, 27. maja u Zenici.