21/04/2021 |  20:12 | Autor: SRNA

Zvezda preko Radnika do finala

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Radnika na svom stadionu sa 2:1 i tako se plasirali u finale Kupa Srbije.
FK Crvena zvezda (Foto:Ivica Veselinov) -
FK Crvena zvezda (Foto:Ivica Veselinov)

Zvezdi nije bilo nimalo lako, iako je vodila sa 2:0, Surduličani su smanjili, u finišu dva puta pogodili prečku, nisu imali ni sreće da šokiraju Zvezdu, ali su se dostojno oprostili od Kupa i pokazali da nisu nezasluženo došli do polufinala.

Bila je to druga utakmica ova dva tima u razmaku od samo četiri dana i ponovo je Zvezda slavila istim rezultatom 2:1.

Sve su crveno-bijeli riješili u prvom poluvremenu. U drugom minutu već je bilo 1:0, kada je asistenciju zabilježio Gelor Kanga, a mrežu gostiju pogodio Nemanja Milunović.

U 34. minutu bilo je 2:0, gol je postigao Dijego Falčineli, a asistenciju je ostvario Mohamed el Fardu Ben.

Malo ko je tada mogao da pretpostavi da će domaćin strijepiti za prolaz u finale, ali je Radnik u 55. minutu smanjio preko Milana Makarića, međutim i pored svih pokušaja nisu uspjeli da dođu do izjednačenja.

Tako Crvena zvezda sada u finalu čeka pobjednika duela između Vojvodine i Partizana, koji je počeo u 19.00 časova.