21/04/2021 |  21:58 ⇒ 21:59 | Autor: SRNA

Krajinović i Beretini u četvrtfinalu Srbija opena

Filip Krajinović i Mateo Beretini plasirali su se u četvrtfinale teniskog ATP turnira u Beogradu Srbija open.

U srpskom okršaju nije bilo nimalo neizvjesnosti, jer je Krajinović pobijedio Nikolu Milojevića za samo 69 minuta igre, i to dva puta po 6:1.

U svim segmentima igre Krajinović je nadigrao Milojevića, koji je nedavno osvojio čelendžer u Zadru i trenutno je 134. na ATP listi.

Krajinović je maksimalno koristio slabiju igru protivnika, pa je tako Milojević na svoj drugi servis osvojio samo tri od 17 poena.

Milojević je imao dvije brejk šanse, ali nijednu nije realizovao, dok je Krajinović iskoristio pet od osam.

Krajinović se tako revanširao za poraz u prvom kolu Rolan Garosa prošle godine, kada je Milojević slavio sa 3:1, napravivši veliko iznenađenje tada.

U italijanskom dvoboju Beretini je slavio protiv i Marka Čekinata poslije 82 minuta igre sa 6:4, 6:3.

Iako je bilo dugih i neizvjesnh gemova, posebno u prvom setu, brejk u petom gemu bio je dovoljan Beretiniju da povede.

U drugom setu ponovo vrlo sigurna igra Beretinija, brejk na samom startu i na kraju seta za pobjedu i prolaz u četvrtfinale, gdje će se sastati sa Krajinovićem.

Beretini, koji je, inače, deseti igrač svijeta, do sada se jednom susreo sa Krajinovićem, i to u finalu turnira u Budimpešti 2019. godine.

Tada je slavio Italijan nakon velike borbe u tri seta. Inače, taj turnir iz Budimpešte se sada igra u Beogradu.