23/04/2021 |  16:27 | Autor: B92

Krajinović bez polufinala

Filip Krajinović nije uspio da se plasira u polufinale Srbija opena.

Krajinović je poražen od desetog tenisera svijeta i drugog nosioca turnira, Italijana Matea Beretinija, 6:4, 6:4.

Meč je trajao 87 minuta i teniser iz Sombora je imao prilike, ali ih nije iskoristio.

Beretini je bolje počeo susret, odmah je uspio da oduzme servis Srbinu i potom povede sa 2:0.

Imao je Krajinović šanse u četvrtom i šestom gemu, ukupno tri brejk lopte da stvari vrati u ravnotežu, ali bi se Italijan uglavnom vadio snažnim forhendima i jakim servisima, koji su nerijetko išli i preko 220 na sat.

Uspio je Krajinović da dođe do 4:5, ali ne i da vrati taj brejk minusa, pa je Beretini poslije 42 minuta igre imao 6:4.

Za razliku od prvog seta, Krajinović nije dozvolio protivniku da ga ugrozi odmah na startu drugog seta.

Držao je svoje servis gemove, iako je petom bilo nezgodno, Beretini je imao 0:40, ali je Filip odolio i poveo sa 3:2.

Ipak, sve se ubrzo okrenulo na drugu stranu.

Beretini je u sedmom gemu uspio da načini brejk i povede sa 4:3.

Na 5:4 za Beretinija, Krajinović je imao veliku šansu za povratak, 0:40, tri brejk lopte, ali je Italijan sve izdržao, iskoristio prvu meč loptu i plasirao se među četiri najbolja.

Tamo će igrati sa pobjednikom meča Danijel Taro - Federiko Delbonis.