09/06/2021 |  15:47 ⇒ 15:55 | Autor: B92

Ispala šampionka, Sakari u polufinalu u Parizu

Rolan Garos je ostao bez šampionke turnira, 19-ogodišnje Poljakinje Ige Švjontek.

Marija Sakari, koja je debitovala u četvrtfinalu u Parizu, pobijedila je Švjontekovu sa 6:4, 6:4 poslije 95 minuta igre.

Grkinja je igrala odlično i ofanzivno od početka, našla je pravu taktiku i srušila Švjontekovu koja prethodno na 11 mečeva uzastopno u Parizu nije izgubila ni set.

Zanimljivo je da je Švjontek bolje počela meč, u drugom gemu je napravila brejk i povela sa 2:0, ali je Sakari uzvratila istom mjerom u narednom.

U četvrtom i petom gemu viđena je velika borba, Grkinja je spasla četiri brejk lopte, potom Švjontek tri.

U devetom gemu, Sakari je iskoristila šansu, napravila brejk za 5:4, potom je spasla brejk loptu, da bi iskoristila drugu set loptu.

U drugom setu je Grkinja odmah došla do brejka, povela sa 2:0 i tu prednost je čuvala do kraja.

U petom gemu nije iskoristila dvije brejk lopte, ali to je nije omelo, u desetom gemu je odservirala za pobjedu i plasman u polufinale.

Tamo je očekuje okršaj sa Barborom Krejčikovom koja je takođe u dva seta bila bolja od Kori Gof, 7:6 (6), 6:3.