17/03/2012 |  18:17 | Autor: Glas Srpske

STOЈNIĆ PODNIO OSTAVKU POSLIЈE PORAZA BORCA OD LEOTARA

Fudbaleri Borca poraženi su danas u jednom od derbija Premijer lige BiH od Leotara u Trebinju rezultatom 3:0. (1:0).
Po završetku utakmice šef Stručnog štaba Banjalučana Velimir Baja Stojnić podnio je ostavku. Stojnić je jesenas preuzeo kormilo od Zvezdana Cvetkovića, a odstupio danas poslije debakla na satadionu Police. Ekipu Borca do imenovanja novog trenera vodiće tandem Milorad Bilbija i Oliver Јandrić. Leotar je poveo već u četvrtom minutu preko Aničića koji je i u drugom poluvremenu zatresao mrežu Borca u istom minutu kao i u prvom. Treći gol za domaće, katastrofu Borca i konačnih 3:0 za Leotar postigao je Sušić u 76. minuti. Bio je to duel dva šampiona Premijer lige BiH, prvog i posljednjeg. Naime, Trebinjci su bili najbolji u prvoj sezoni zajedničke lige 2003. godine, dok su “crveno-plavi” aktuelni prvaci. U ovoj utakmici ušlo se sa različitim ambicijama. Četa sa “Polica” nalazi se na nezavidnom, 14. mjestu i što prije želi da pobjegne iz opasne zone, dok su Banjalučani četvrti i ponovo imaju šampionske ambicije. Leotar je jesenas poražen u Banjaluci sa 1:3, a strijelac jedinog gola za Trebinjce bio je Igor Aničić. Ostali rezultati: Rudar - Željezničar 0:5 Kozara - Sloboda 1:1 U ostalim utakmicama 17. kola sutra se sastaju: Travnik - Olimpik Široki Brijeg - Zvijezda Gradačac Sarajevo - GOŠK Zrinjski - Čelik Slavija - Velež