10/10/2014 |  23:13 | Autor: RTRS

Kvalifikacije za EURO: BiH remizirala u Velsu, divljanje navijača u Bugarskoj

Susreti kvalifikacija za Euro 2016. koji su igrani večeras donijeli su nekoliko iznenađenja

Reprezentacija BiH nije uspjela da trijumfuje na Kardif Siti stadionu u Velsu. Iako su fudbaleri iz BiH imali više izglednijih prilika, rezultat je na kraju bio onaj nepopularni 0:0, a mnogo zadovoljniji ovim ishodom svakako mogu biti domaći igrači. Nakon ovog remija, BiH ima jedan bod, jer je u prvom kolu na svom terenu poražena od Kipra.

Kazahstan je vodio na poluvremenu protiv Holandije, ali su "lale" u drugom dijelu uspjele da preokrenu rezultat.

Island je bio siguran u gostima protiv Letonije, a u istoj grupi i Češka je slavila u gostima protiv Turske. Belgija je bila sigurna protiv Andore, dok je Kipar na svom terenu poražen od Izraela.

Haos u Sofiji: Utakmica prekinuta na pet minuta zbog divljanja navijača

Hrvatska je autogolom došla do pobjede nad Bugarskom u gostima, ali ovu utakmicu su obilježili navijački incidenti.

Nakon što su navijači CSKA oteli transparent hrvatskim navijačima, te, prema pisanju Јutarnjeg, Grobari i pristalice sofijskog tima napali fanove "kockastih", došlo je do petominutnog prekida meča na stadionu "Vasil Levski".

Navijači Bugarske i Hrvatske "razmenili" su baklje, a korišćeni su i topovski udari. Glavni sudija je prekinuo utakmicu, fudbaleri su otišli da smire navijače, a utakmica je nastavljena posle pet minuta.

U istoj grupi, odigrana su još dva meča. Sva tri gola na utakmici Italije sa Azarbejdžanom postigao je Kjelini - dva u protivničku i jedan u svoju mrežu. Na kraju, Norveška je bila sigurna protiv Malte u gostima.