11/10/2014 |  19:54 | Autor: RTRS

Srbija remizirala na gostovanju u Јermeniji

Fudbaleri Srbije remizirali su sa Јermenijom (1:1) u svom prvom kvalifikacionom meču za Euro 2016.

Igrači Dika Advokata odigrali su dobro prvo poluvrijeme utakmice, u kojem su stvorili nekoliko prilika. Golu fudbalera Јermenije prijetili su iz prekida Ivanović i Đorđević, kao i Kolarov udarcem sa distance. Najbolju priliku u prvom dijelu susreta propustio je u 37. minutu Tošić koji u protivničkom kaznenom prostoru nije iskoristio sjajno proigravanje Matića.

Međutim, Srbija je dosta lošije ušla u drugo poluvrijeme. Јermeni su nekoliko puta stvarali višak igrača i nadigravali odbranu Srbije.

Bolju igru fubraleri Јereminije krunisali su golom Arzumanjana u 73. minutu utakmice. U 82. minutu Sarkisov je gurnuo loptu kroz noge Mitroviću koji mu je uletio tijelom u putanju i sudija je pokazao na bijelu tačku. Stojković u dva navrata brani i spašava Srbiju debakla na otvaranju kvalifikacionog ciklusa. Bod Srbiji donio je Zoran Tošić sjajnim udarcem sa 17 metara u 90. minutu susreta.

U drugom meču grupe I od 20.45 časova sastaju se Albanija i Danska.