13/10/2014 |  20:08 | Autor: TANЈUG

Česi sigurni na gostovanju u Kazahstanu

Fudbalska reprezentacija Češke savladala je danas na gostujućem terenu selekciju Kazahstana sa 4:2, u utakmici A grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope.

Česi su neočekivano lako došli do bodova kojima su preuzeli vođstvo na tabeli i napravili krupan korak ka ostvarenju cilja, plasmanu na kontinentalni šampionat u Francuskoj.

Izabranici selektora Pavela Vrbe dominirali su od početka utakmice, a treći uspjeh zaredom najavili su već u prvom poluvremenu, kada su stekli sigurno vođstvo od 2:0.

Ni u nastavku nije promijenjen odnos snaga na terenu, pobjeda nije dolazila u pitanje, a nešto opuštenijom igrom u završnici Česi su domaćinu dozvolili samo da ublaži poraz.

Kazahstan - Češka 2:4 (Logvinjenko 84, 90+1 - Dočkal 13, Lafata 44, Krejči 56, Necid 88)

U okviru A grupe od 20.45 sati igraju Island - Holandija i Letonija - Turska.