15/11/2014 |  19:59 | Autor: RTRS

Engleska bolja od Slovenije, Austrija dobila Rusiju

Fudbaleri Engleske savladali su na "Vembliju" Sloveniju rezultatom 3:1 u derbi meču grupe E drugog dana čevtrtog kola kvalifikaciaj za Evropsko prvenstvo.
Velbek proslavlja gol protiv Slovenije - Foto: REUTERS
Velbek proslavlja gol protiv SlovenijeFoto: REUTERS

Poveli su gosti autogolom Hendersona u 57. minutu meča, da bi na 1:1 izjednačio Runi sa bijele tačke svega dva minuta kasnije. Slovencima je presudio Velbek golovima u 65. i 72. minutu meča za konačnih 3:1. U drugom meču iste grupe San Marino i Estonija su odigrali meč bez golova. U posljednjem meču grupe od 20.45 sastaju se Švajcarska i Litvanija.

Ukrajina je u grupi C sa 3:0 slavila u Luksemburgu. Preostala dva meča ove grupe, dueli Makedonije i Slovačke, odnosno Španije i Bjelorusije igraju se večeras.

U derbiju grupe G Austrija je sa 1:0 bila bolja od Rusije, a minimalnu pobjedu ostvarili su i fudbaleri Lihtenštajna na gostovanju u Moldaviji. Crna Gora će od 20.45 dočekati Švedsku.