16/11/2014 |  22:26 | Autor: RTRS

Hrvatski navijači prekinuli meč sa Italijom (VIDEO)

Utakmica četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo između Italije i Hrvatske prekinuta je u 75. minuti pri rezultatu 1:1.

Prekid na "San Siru" izazvali su navijači gostujuće selekcije, najprije bakljadom a zatim je došlo do sukoba navijača i policije na tribinama.

Nešto ranije stadionom je odjekivalo "Za dom spremni" i "Ajmo ustaše", na tribini je razvijena velika zastava sa slovom U, oznaka za ustaše, što je hrvatskom fudbalskom savezu donosilo i ranije dosta problema.

Sudija je poslije prekida od 15-ak minuta donio odluku da se susret nastavi, a Hrvatsku sasavim sigurno očekuje rigorozna kazna UEFA s obzirom na na to da krovna evropska kuća fudbala ima nultu toleranciju prema fašističkim porukama.