17/11/2014 |  12:42 | Autor: B92

Italija: Uhapšeno 16 hrvatskih huligana

Italijanska policija uhapsila je 16 hrvatskih huligana zbog nasilja i prekida utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, kada su na teren bacali baklje.

Utakmica između Italije i Hrvatske, koja je završena neriješenim rezultatom 1:1, dva puta je prekidana, a sudija je u drugom poluvremenu čak poslao igrače u svlačionicu dok se ne riješi problem.

Utakmica je u prvom poluvremenu bila prekinuta samo kratko, a kasnije na deset minuta, kada su navijači na tribini izavali mali požar. Policija je intervenisala i na kraju je odigrano posljednjih 17 minuta meča.

Selektor Hrvatske Niko Kovač koji je apelovao na navijače da se smire, rekao je da to nije fudbal.

"Ovo nije prava slika naše zemlje i našeg naroda", zaključio je Kovač.

Hrvatski navijači su ubacivali baklje na teren prilikom izjednačujućeg gola u 15. minutu, a svoju ekipu su bodrili uz ustaške povike "Za dom spremni" i "Ajmo ustaše".