14/06/2015 |  22:46 | Autor: RTRS

Švedska za sedam minuta dobila Crnu Goru, Slovačka bez greške

Fudbaleri Crne Gore poraženi su u gostima od Švedske rezutlatom 3:1 u utakmici šestog kola grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Švedska - Crna Gora (FOTO:vijesti.me/ Savo Prelević) -
Švedska - Crna Gora (FOTO:vijesti.me/ Savo Prelević)

Šveđani su pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu. Berg je pogodio za 1:0, da bi Ibahimović sa dva gola do kraja poluvremena povisio rezultat na 3:0. Јedini gol za Crnu Goru postigao je Dejan Damjanović udarcem sa bijele tačke u 64. minutu.

U ranije odigranim duelima iste grupe, Lihtenštajn i Moldavija su odigrali 1:1, dok je Austrija slavila u Rusiji sa 1:0.

Austrija je lider u grupi sa 16 bodova, Švedska je druga sa 12, Rusija ima osam, Crna Gora i Ligenštajn po pet, dok je Moldavija na posljednjem mjestu sa dva osvojena boda.

Slovačka je u grupi C zadržala maksimalan učinak, savladavši na svom terenu Makedoniju sa 2:1. Nova tri boda je upisala i drugoplasirana Španija, pobjedom u gostima kod Bjelorusije. Јedini gol za "Furiju" postigao je David Silva u finišu prvog poluvremena. Ukrajina je ranije u istoj grupi bila bolja od Luksemburga sa 3:0.

U grupi E, Švajcarska je pobjedom 2:1 osvojila tri boda na gostovanju u Litvaniji.

Podjsećamo, u ranije odigranom terminu, Engleska je slavila na gostovanju kod Slovenije sa 3:2, dok je Estonija sa 2:0 ispratila San Marino.