03/09/2015 |  23:35 | Autor: RTRS

Belgija savladala BiH (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Belgije u Briselu rezultatom 3:1 u utakmici sedmog kola grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine.

Izabranici Mehmeda Baždarevića prvi su došli do vođstva. Na asistenciju Mujdže, DŽeko je glavom zatresao mrežu domaćina u 15. minutu utakmice. Na isti način izjednačio je Felaini u 23. minutu na asistenciju de Brujnea. Domaći su do kraja prvog poluvremena uspjeli preokrenuti rezultat zahvaljujući sjajnom golu de Brujena u samom finišu prvog dijela igre. U nastavku utakmice Belgija je ovjerila pobjedu golom Azara u 78. minutu utakmice.

Nakon ovog kola, selekcija BiH je ostala na predposljednjem mjestu u grupi sa osam bodova, dok je Belgija upisala 14. bod, zahvaljujuči kojem je i dalje čuva drugo mjesto u grupi.

U istoj grupi, Vels je ostvario pobjedu minimalnim rezutlatom (1:0) na gostovanju u Kipru, dok je Izrael sa 4:0 bio bolji od Andore.

Iznenađenje je priredila sekecija Islanda, koja je sa 1:0 slavila u gostima kod favorizovane Holandije. Јedini gol na utakmici postigao je Sigurdson u 51. minutu utakmice. Treba spomenuti da je Holandija od 33. minta igrala sa igračem manje zbog isključenja Martinsa. U istoj grupi češka je bila bolja od Kazahstana sa 2:1, dok su Turska i Letonije odigrale bez pobjendika (1:1).

Italija je u grupi H otvarila pobjedu minimalnim rezutatom protiv Malte (1:0). Јedini gol postigao je Gracijano Pele. Norveška je istim rezultatom slavila Sofiji protiv Bugarske, dok su nešto ranije Azerbejdžan i Hrvatska odigrali bez golova (0:0).