04/09/2015 |  23:07 | Autor: RTRS

Gruzija bolja od Škotske, Nijemci lako savladali Poljsku

Fudbalska reprezentacija Gruzije priredila je iznenađenje drugog dana sedmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine pobjedom nad Škotskom rezultatom 1:0.
Euro 2016 - Foto: ilustracija
Euro 2016Foto: ilustracija

Јedini gol u prvom meču večeri grupe D postigao je Valeri Kazaišvili u 38. minutu utakmice.

U derbi utakmici dana, Njemačka je u istoj grupi sa 3:1 bila bolja od Poljske i tako sa 16 bodova preuzela lidersku poziciju u grupi. Miler je doveo "Pancere" u vođstvo u 12. minutu, da bi vega sedam minuta kasnije za 2:0 pogodio Gece. Na 2:1 smanjio je Levandovski u 37, a konačnih 3:1 postavio je svojim drugom golo Gece osam minuta prije kraja. U posljednjem meču iste grupe, Republika Irska je slavila u gostima kod Gibraltara sa 4:0.

Grupa F nije donijela iznenađenja. Sjeverna Isrka je sa 3:1 slavila na gostovnju kod Farskih Ostrva, čime je preuzela čelnu poziciju u grupi sa 16 bodova, jednim više od Rumunije, koja je u ovom kolu odigrala neriješeno u Mađarskoj. Tri boda uspisala je i Finska na gostujućem terenu u Grčkoj.

U grupi I, Srbija je sa 2:0 bila bolja od Јermenije, dok su Dnaska i Albanija odigrale bez golova (0:0).