05/09/2015 |  23:29 | Autor: RTRS

Španija bolja od Slovačke, pobjede Rusije i Crne Gore

Fudbaleri Španije savladali su Slovačku rezultatom 2:0 u derbi utakmici sedmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Crvenu furiju" je u vođstvo odveo Đordi Alba u petom minutu, da bi konačan rezultat postavio Andres Inijesta u 30. minutu utakmice.

Zahvaljujući ovoj pobjedi, Španci su se izjednačili sa Slovacima na prvom mjestu u grupi C sa po 18 bodova, s tim što Španija ima bolju gol razliku.

U preostalim duelima iste grupe Ukrajina je sa 3:1 bila bolja od Bjelorusije, dok je Luksemburg na svom terenu izenadio Makedoniju i slavio sa 1:0.

Engleska je u grupi E sa 6:0 slavila u gostima kod San Marina. U strijelce za "Gordi Albion" su se upiali Runi, Barkli, Volkot sa dva gola i Kejn, dok je jedan pogodak u svoju mrežu spremio Broli. Izabranici Roja Hodžsona su tako zadržali maksimalan učinak, a Runi se sa svojim 48. golom izjednačio po broju pogodaka za reprezentaciju sa legendarnim Bobom Čarltonom.

U okviru iste grupe, Švajcarska je u Bazelu sa 3:2 bila bolja od Slovenije, iako su gosti do 80. minuta imali 2:0. U posljednjem susretu grupe Estonija je nadigrala Litvaniju sa 1:0.

Važnu pobjedu u ovom kolu ostvarila je selekcija Rusije. "Zbornaja" je u grupi G slavila protiv Švedske sa 1:0, čime se uključila u trku za baražom. Novu pobjedu ostvarila je i Austrija, ovaj put protiv Moldavije (1:0), a u posljednjem meču grupe Crna Gora je sa 2:0 dobila Lihtneštajn.