06/09/2015 |  22:50 | Autor: RTRS

BiH pobijedila Andoru u Zenici, Island na EP

Fudbaleri Bosne i Hercegovine savladali su u Zenici Andoru rezultatom 2:0 u osmom kolu grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Bosna i Hercegovina - Andora (FOTO: sportsport.ba) -
Bosna i Hercegovina - Andora (FOTO: sportsport.ba)

Izabranici Mehemda Baždarevića u vođstvo su stigli golom Bičakčića u 14. minutu, da bi konačan rezultat postavio DŽeko 15 minuta prije kraja prvog dijela.

Bh. fudbaleri nakon ovog kola zauzimaju četvrto mjesto u grupi sa 11 bodova, dva manje od Izraela koji je ranije remizirao Velsu (0:0). U posljednjem meču iste grupe, Belgijanci su golom Azara u 85. minutu ostvarili važnu pobjedu u gostima kod Kipra koja ih je ostavila u trci za prvom pozicijom u grupi sa Velsom.

U grupi H, Italija je golom De Rosija sa bijele tačke u petom minutu susreta pobijedila Bugarsku i tako preuzela prvi poziciju u ugrupi od Norveške, koja je večeras u Oslu slavila protiv Hrvatske sa 2:0.

Islanđani su u grupi A, remizirali sa Kazahstanom (0:0) i tako prvi put u istoriji izborili nastup na završnici nekog velikog takmičenja. Islanđani su osvojenim bodom osigurali jedno od prva dva mjesta u grupi A, koje vodi na Evropsko prvenstvo u Francuskoj iduće godine.