13/05/2018 |  21:09 ⇒ 14/05/2018 | 08:33 | Autor: SRNA

Ukupni pobjednik juniorskog prvenstva Atletski klub "Banjaluka"

Atletski klub "Banjaluka" iz Banjaluke sa 13 osvojenih medalja bio je najbolji u ukupnom plasmanu na pojedinačnom prvenstvu BiH za mlađe juniore i juniorke održanom danas na Sokocu.
Atletika - Foto: ilustracija
AtletikaFoto: ilustracija

Drugo mjesto u ukupnom plasmanu osvojio je AK "Sarajevo" iz Sarajeva sa devet osvojenih medalja, a treće Srpski atletski klub "Rogatica" iz Rogatice sa osam medalja.

Atletičari AK "Banjaluka" osvojili osam zlatnih, četiri srebrne i jednu bronzanu medalju.

Goran Cvijetić iz Atletskog kluba "Glasinac" sa Sokoca rekao je Srni da je na ovom prvenstvu učestvovalo 25 atletskih klubova iz BiH, a van konkurencije nastupili su i seniori u nekoliko atletskih disciplina.

Na pojedinačnom prvenstvu BiH za mlađe junore i juniorke učestvovalo je oko 200 atletičara, koji su se takmičili u 18 disciplina u muškoj i ženskoj konkurenciji.