08/06/2018 |  18:48 | Autor: RTRS

RG- Nadal ubjedljiv protiv Delpa

Rafael Nadal plasirao se u finale Rolan Garosa, pošto je poslije tri seta pobijedio Huana Martina del Potra – 6:4, 6:1, 6:2.
Rafael Nadal - Foto: TANJUG, REUTERS, AFP, BETA
Rafael NadalFoto: TANJUG, REUTERS, AFP, BETA

Španac će imati šansu da osvoji jedanaestu titulu na Otvorenom prvenstvu Francuske, a u finalu igraće protiv Dominika Tima, koji je maksimalnim rezultatom savladao Marka Čekinata.

Del Potro u prvom setu imao je nekoliko prilika da napravi brejk, međutim Rafa je uvijek uspijevao da nađe rješenje i dobije gem na svoj servis gem.

Kada nije pošlo za rukom Argentincu u više navrata, to je uradio desetostruki šampion Rolan Garosa.

Nadal je napravio brejk za 6:4 i u ostatku meča pobjednik se nije dovodio u pitanje.

Rafa je drugi set dobio sa 6:1, dok je u trećem slavio sa 6:2 i tako zakazao novo finale Rolan Garosa, koje je na programu u nedjelju.