09/08/2018 |  11:38 ⇒ 12:49 | Autor: RTRS

Ivana "letjela" do finala!

Najbolja atletičarka Srbije Ivana Španović se kao prva u kvalifikacijama plasirala u finale na Evropskom prvenstvu u Berlinu. Skokom od 6.84 u trećoj seriji ona se plasirala na prvu poziciju u kvalifikacijama.
Ivana Španović - Foto: Novosti.rs
Ivana ŠpanovićFoto: Novosti.rs

Poslije prestupa u prvoj seriji Ivana Španović je skokom od 6.56 zauzela četvrto mesto u kvalifikacijama.
U trećoj seriji Ivana je doskočila na 6.84 i plasirala se na prvo mjesto ispred Britanke Šare Proktor sa 6.75 i atletičarke Švetske Kadi Sanjia sa 6.63.
Ovim skokom srpska atletičarka se kvalifikovala kao prva u finale discipline skoka u dalj.

Druga srpska atletičarka Milica Gardašević završila je takmičenje na 21. mjestu skokovima 6,26 i šest metara, uz jedan prestup.

Ivana Španović zlato iz Amsterdama osvojeno prije dvije godine braniće u finalu koje je na programu u subotu od 20.05. časova.

I  Dragana Tomašević plasirala se u finale bacanja diska. Ona je imala rezultat 57,77 metara, koji je ostvarila u prvoj seriji. Ukupno je zauzela 10. mesto u kvalifikacijama. Norma je bila 58,5 metra, a prebacilo je sedam atletičarki.

Finale bacanja diska je na programu u subotu od 20.20 časova.