12/09/2018 |  08:54 ⇒ 12:50 | Autor: klix.ba

DŽordž Vea odigrao prijateljsku utakmicu za Liberiju u 51. godini

Nekadašnji fudbaler i aktuelni predsjednik Liberije DŽordž Vea odigrao je prijateljsku utakmicu za svoju zemlju u 51. godini, javlja Bi-Bi-Si.
DŽordž Vea odigrao prijateljsku utakmicu protiv Nigerije(Foto: Instagram) -
DŽordž Vea odigrao prijateljsku utakmicu protiv Nigerije(Foto: Instagram)

Vea je prvi afrički fudbaler koji je osvojio FIFA-inu godišnju nagradu za najboljeg fudbalera svijeta, a prijateljsku utakmicu je odigrao u domaćem porazu od Nigerije u Monroviji rezultatom 1:2. On je na terenu proveo 79 minuta, nakon čega je zamijenjen. Nosio je dres s brojem 14, kao i tokom svojih najboljih dana u karijeri.

Nekadašnji napadač Milana je postao predsjednik u januaru, a prilikom izmjene je doživio ovacije.

Za Nigeriju je igrao prilično snažan tim koji su činili igrači poput Lesterovog Vilfreda Ndidija i Petera Eteba iz Stouk Sityia. Ndidijev klupski saigrač Keleči Ieanačo je zaigrao u drugom poluvremenu.