12/11/2018 |  18:22 ⇒ 20:54 | Autor: RTS

Zverev bolji od Čilića

Njemački teniser Aleksander Zverev savladao je Hrvata Marina Čilića sa 2:0 (7:6, 7:6) u prvom meču "Gustavo Kirten" grupe na Završnom turniru u Londonu.
Aleksandar Zverev (foto: twitter.com/MutuaMadridOpen) -
Aleksandar Zverev (foto: twitter.com/MutuaMadridOpen)

Zverev je do trijumfa nad Čilićem došao nakon dva sata i devet minuta, veoma neizvjesne i zanimljive borbe.

U oba navrata Zverev je osvajao set nakon što je bio bolji u taj-brejku.

Na početku prvog seta, Čilić je napravio rani brejk koji je održavao do rezultata 5:4. Ipak Zverev je uspio da se brejkom rezultatski vrati, pa je set otišao u taj-brejk, koji je pripao Nijemcu rezultatom 7:5.

U drugom setu viđen je isti scenario, ponovo je Čilić prvi došao do brejka, vodio 4:3, ali je već u narednom gemu Zverev izjednačio.

Oba tenisera držala su do završnice drugog seta svoj servis, ponovo se igrao taj-brejk koji je pripao Zverevu, ovoga puta ubjedljivo (7:1).

Zverev je upisao prvu pobjedu na Završnom turniru u grupi "Gustavo Kerten", u kojoj se nalazi i Novak Đoković, koji će od 21.00 čas igrati svoj meč protiv Iznera.