14/11/2018 |  09:26 ⇒ 12:59 | Autor: RTRS

Kup Republike Srpske: Borac u Prnjavoru, Radnik na Sokocu

Fudbaleri Krupe prvi su polufinalisti Kupa Republike Srpske, pošto su u Bileći savladali trebinjski Leotar sa 2:1. Preostala tri meča u Prnjavoru, Skugriću i Sokocu igraju se danas.
Fudbalski savez Republike Srpske - Foto: RTRS
Fudbalski savez Republike SrpskeFoto: RTRS

Drugoligaš iz Trebinja pružio je snažan otpor premijerligašu iz Krupe na Vrbasu koji je tek u finišu meča slomio otpor Leotara. Krupa je povela pogotkom Milanovića u 65. minutu iz kaznenog udarca, Bokić je izjednačio sedam minuta kasnije, da bi Nikola Dujaković u 81. minutu donio radost gostima.

U preostala tri susreta koji su na programu danas od 13.30 časova sastaju se u Prnjavoru drugoligaš Ljubić i lider šampionata Srpske banjalučki Borac, niželigaš Skugrić 1964 domaćin je Јedinstvu iz Žeravice, dok branilac trofeja Radnik iz Bijeljine putuje u Sokolac, gdje ga čeka drugoligaš Glasinac 2011.

U ovoj fazi takmičenja igra se jedna utakmica, a u slučaju neriješenog rezultata izvode se jedanaesterci.