19/11/2018 |  16:07 | Autor: B92

Skandal u Ligi nacija: Obećao dva penala, svirao jedan!

Skandal trese UEFA zbog rumunskog sudije Išvana Kovača koji je dijelio pravdu u ključnom meču Grupe 2 Lige B između Turske i Švedske.
Išvan Kovač - Foto: Getty Images
Išvan KovačFoto: Getty Images

Švedska je pobijedila u Konji 1:0, golom Andreasa Grankvista iz penala u 71. minutu, što je poslalo Tursku u Ligu C.

Buru je poslije meča podigla izjava napadača Švedske Markusa Berga koji je otkrio da mu je sudija "obećao" da će mu dosuditi dva penala, ako utvrdi da ga je ošteti za jedanaesterac u prvom poluvremenu.

"Na poluvremenu sam otišao do sudije da se raspravim zbog penala za koji mislim da je trebalo da dosudi. Sjedili smo u svlačionici i dao mu svoje mišljenje, a on mi je obećao da će pogledati snimak i ako vidi da je pogriješio da će mi svirati dva penala u drugom poluvrmenu", rekao je Berg.

Kovač je donekle "ispunio obećanje" i svirao penal 20 minuta prije kraja, penal koji je riješio meč i poslao Tursku u niži rang Lige nacija.

S druge strane, Švedska je ovom pobjedom ostala u igri za prvo mjesto i plasman u Ligu A, ali mora u utorak da pobjedi Rusiju na svom terenu u Stokholmu.

Turski mediji prenose da FS Turske razmatra da se zvanično žali na rezultat utakmice.