12/12/2018 |  21:27 ⇒ 13/12/2018 | 07:49 | Autor: RTS

Zvezda deklasirala Brešu

Košarkaši Crvene zvezde napravili su krupan korak ka top 16 fazi Evrokupa. U dvorani "Aleksandar Nikolić" nadigran je italijanski predstavnik Breša sa 103:67, u devetom kolu A grupe. U posljednjem meču grupne faze crveno-bijeli gostuju Galatasaraju.

Crvena zvezda se pobjedom vratila na drugu poziciju u grupi. Zvezda i prije posljednjeg kola može da obezbijedi dalji plasman, ukoliko Monako savlada Galatasaraj.

Crveno-bijeli su od samog početka krenuli žestoko. Prednost je konstantno rasla. Odlična odbrana uz fantastičan šut sa svih pozicija razoružali su protivnika i njegove nade da nešto više da učini u ovom meču.

Do poluvremena Zvezda je došla do istorijske prednosti na poluvremenu u jednom Evrokup meču - 65:22. Nastavak je donio nešto mirniju igru crveno-bijelih koji su održavali prednost.

Posljednji period Breša je otvorila sa 11:0. Međutim, nisu imali vremena da nešto ozbiljnije zaprijete osim da koliko-toliko poprave utisak iz prvog dijela igre. Sa preko 40 razlike uspjeli su da priđu na konačnih 36.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Regland sa 16 poena, njega je pratio Lazić sa 14, Beron je dodao 13, a Simanić 12.

U poraženom timu Alen je postigao 17, a Kuningem 14.