13/12/2018 |  08:25 ⇒ 11:29 | Autor: RTS

Sjajni Bjelica i Bogdanović vodili Sakramento do pobjede (VIDEO)

Nemanja Bjelica odigrao je najbolji meč sezone i postigao 25 poena protiv svog bivšeg kluba Minesote u pobjedi Sakramenta rezultatom 141:130. Bogdan Bogdanović dodao je 20 poena s klupe i pomogao Bjelici i Sakramentu u pobjedi, ali i obaranju rekorda franšize po broju postignutih trojki.

Nemanja Bjelica se "osvetio" svom bivšem klubu u kojem je šansu dobijao "na kašičicu", učinkom od 25 poena, pet skokova i tri asistencije, uz šut iz igre od 60 odsto i pet pogođenih trojki za 28 minuta na parketu.

Nakon boljeg starta Sakramenta i osjetnije prednosti, Minesota je uspjela da se potpuno vrati u meč, ali je u tim momentima srpski tandem Bjelica - Bogdanović preuzeo konce utakmice u svoje ruke. Na minut i po do kraja meča, Bjelica je trojkom ugasio nade Minesote da može da se rezultatski vrati u meč.

Bogdan Bogdanović predvodio je fantastičnu klupu Kingsa sa 20 poena, pet skokova i šest asistencija za 30 minuta na parketu.

Uz raspoložene srpske igrače koji su kombinovano postigli 45 poena, Kingsi su imali još petoricu dvocifrenih strijelaca.

Badi Hild je postigao 20, Begli i Ferel po 17 poena, Koli Stajn je ubacio 14, a Foks 13 poena. Sakramento je na meču pogodio čak 19 trojki, što je rekord ekipe po broju ubačenih na jednom meču. U redovima Minesote istakli su se Vigins sa 25, Rouz sa 20 i Tauns sa 19 poena. Dario Šarić dodao je 18, a Kovington poen manje.

Sakramento je upisao 15 pobjedu u 27 odigranih mečeva i nalaze se na diobi sedme pozicije Zapadne konferencije s Dalasom. Minesota sa skorom 13-14 zauzima 13. mjesto u istoj konferenciji.

U ostalim mečevima Toronto je bez Kavaja Lenarda sa ubjedljivih 113:93 savladao šampione, ekipu Golden Stejta. Luka Dončić je sa 24 poena i deset skokova predvodio Dalas u pobjedi nad Atlantom i rivalom Tre Јangom (114:107)

Boston je nakon produžetka slavio nad Vašingtonom 130:125, Malik Mong je poenima u posljednjoj sekundi donio pobjedu Šarlotu nad Detroitom (108:107). Nevjerovatnu partiju od 44 poena i 18 skokova pružao je Entoni Dejvis u pobjedi Pelikansa nad Tanderima 118:114.

Bruklin je zadao tek drugi poraz Filadelfiji u Vels Fargo Centru pobijedivši ih sa 127:124.

Pobjede na svom terenu ostvarili su: Klivlend koji je savladao Njujork sa 113:106, Indijana koja je bila bolja od Milvokija sa 113:97, Јuta je nadigrala Majami rezultatom 11:84, dok je Memfis pobijedio Portland sa 92:83.