15/01/2019 |  20:44 | Autor: RTRS

Monako u "Pioniru" bolji od Partizana

Košarkaši Partizana poraženi su u Boegradu u trećem kolu druge faze Evrokupa od Monaka (68:72).

"Crno - bijeli" košarkaši sada imaju skor od jedne pobjede i dva poraza. Partizan je veoma loše ušao u meč, i čini se da je anemična igra domaćina u prvih 20 minuta igre bila i presudna, jer je sastav iz Monaka na pauzu otišao sa plus 14 (26:40).

Ni treći period igre nije bio bolji, gosti su povećali prednost (38:54), imali i rekordnih +21, da bi tek u posljednjoj dionici izabranici trenera AndreeTrinkijerija zaigrali nešto bolje, ali bilo je kasno za bilo kakav preokret, osim da se poraz koliko-toliko ublaži.

DŽerod DŽons sa 16 poena i 11 skokova najefikasniji je bio u pobjedničkoj ekipi, pratio ga je Lakomb sa 12, a u Partizanu Nikolić 16, Lendejl 14, a Nikola Јanković 12 poena, svih 12 u prvom poluvremenu, ali uz katastrofalno izvođenje slobodnih bacanja (0/5).

U narednom kolu sastaju se isti rivali, ali ovaj put u Monaku.