11/03/2019 |  09:00 ⇒ 09:08 | Autor: RTS

Iznenađenje Finiksa, povreda Durenta (VIDEO)

Košarkaši Finiksa priredili su veliko iznenađenje protekle noći u NBA ligi pobijedivši na gostovanju aktuelnog šampiona Golden stejt sa 113:108. Na gostovanju je slavio i Hjuston u Dalasu sa 94:93, a slavili su Memfis protiv Orlanda sa 105:97, San Antonio nad Milvokijem sa 121:114, Minesota protiv Njujorka sa 103:92 i Atlanta protiv Nju Orleansa128:116.
Finiks Sans - Golden Stejt Voriors (foto: twitter.com/nba) -
Finiks Sans - Golden Stejt Voriors (foto: twitter.com/nba)

Iako su aktuelni šampioni odlično počeli meč i poveli poslije prve četvrtine, tim Finiksa koji je trenutno najlošije plasiran na tabeli, uspio je da načini preokret i na poluvrijeme ode sa velikom prednošću.

U dramatičnom nastavku, negde oko šestog minuta do kraja pri neriješenem rezultatu, Kevin Durent se povrijedio i napustio igru, a gostujuća ekipa je potom načinila seriju koševa i obezbijedila nedostižnu prednost za pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Buker sa 37 poena, dok je Klej Tompson imao 28 kod Voriorsa.

Do povede Durent je ubacio 25 poena, a njegov izostanak iz tima je možda bio i presudan za iznenađujući poraz.

Memfis je nadigrao Orlando sa 105:97 preuzevši vođstvo od početka utakmice a Orlando je u posljednjoj četvrtini na pet minuta do kraja napravio seriju pogodaka kojom je zaprijetio da načini preokret. Ipak, potom do kraja Orlando nije imao nijedan poen iz igre, a Majk Konli je pogađao za Memfis i tako donio pobjedu svom timu.

Konli je bio i najefikasniji igrač utakmice sa 26 poena, a toliko je ostvario i Nikola Vučević uz deset skokova, ali to nije mnogo pomoglo njegovom timu da se sačuva od poraza.

San Antonio je bio bolji od Milvokija sa 121:114 na svom terenu poslije rezultatskog preokreta koji su uspjeli da načine u drugom poluvremenu.

Lamarkus Olrdidž je bio najefikasniji u timu pobjednika sa 29 poena, a Demar Derozan je imao poen manje.

U poraženom timu Јanis Adetokunbo je ubacio 27 poena uz 13 skokova.

U sličnom stilu i Atlanta je bila bolja od Nju Orleansa sa 128:116, a na utakmici je najefikasniji bio Kevin Erter sa 27 poena, sok je u praženom timu najefikasniji bio DŽulius Rendl sa 23 poena.

Minesota je savladala Njujork sa 103:92 iako u njihovim redovima nije bilo povrijeđenog Karl Entoni Taunsa.

Ključnu prednost Minesota je napravila početkom drugog poluvremena a predvodio ih je Tadž Gibson koji je bio najefikasniji sa 25 poena. Dario Šarić je imao 11. Demijan Dotson je kod Njujorka bio najbolji sa 26 poena.

Hjuston je minimalnom prednošću sa 94:93 nadigrao Dalas uz dobru igru Erika Gordona i Hardena.

Tokom cijele utakmice Hjuston je vodio, ali minimalnom razlikom koju je uspio da sačiva do samog kraja.

Najefikasniji igrači utakmice bili su iz tima pobjednika Erik Gordon sa 26 poena i Harden sa 20 poena.

U poraženom Dalasu Luka Dončić 19 poena i 15 skokova, a nedostajala mu je još jedna asistencija da ostvari i tripl-dabl učinak.

Stanje na tabeli:

Istočna konferencija: Milvoki 50-17, Toronto 48-19, Indijana 42-25, Filadelfija 42-25, Boston 41-26, Detroit 34-31, Bruklin 35-33, Majami 31-35, Orlando 31-37, Šarlot 30-36, Vašington 27-39, Atlanta 23-45, Čikago 19-49, Klivlend 16-50, Njujork 13-54.

Zapadna konferencija: Golden stejt 45-21, Denver 43-22, Hjuston 41-25, Oklahoma 40-26, Portland 40-26, Јuta 37-28, San Antonio 38-29, LA Klipers 38-29, Sakramento 33-32, Minesota 32-35, LA Lejkers 30-36, Nju Orlens 30-39, Memfis 28-40, Dalas 27-39, Finiks 16-52.