12/03/2019 |  23:00 | Autor: RTRS

Liga šampiona: Ronaldo eliminisao Atletiko Madrid

Sa tri pogotka portuglaski napadač najzaslužniji za prolaz Јuventusa u 1/4 finale LŠ, i pored prednosti španskog tima od dva pogotka iz prvog susreta. U drugom meču Mančester siti "demolirao" Šalke čak sa 7:0.
Јuventus-Atletiko Madrid - Foto: TANЈUG
Јuventus-Atletiko MadridFoto: TANЈUG

Kristijano Ronaldo još jednom je pokazao da je veliki napadač, bez obzira gdje igrao. U revanš meču 1/8 finala Lige šampiona Јuventus je nadoknadio 0:2 iz Madrida i pobjedom od 3:0 eliminisao tim trenera Diega Simeona.

Ronaldo je pogodio u 27. minutu, potom u 48, a kao šlag na tortu došao je gol iz kaznenog udarca u 86. minutu, koji je ujedno donio i prolaz timu iz Torina.

U drugom meču večeri Mančester siti je ponizio Šalke. Poslije pobjede u prvom meču od 3:2 bilo je za očekivati da će "građani" proći dalje, ali malo ko je očekivao da će trijumf biti ovako ubjedljiv. Dva pogotka postigao je Aguero, a po jednom u strijelce su se upisali Sane, Sterling, Silva, Foden i Gabriel Hesus.