13/03/2019 |  16:53 ⇒ 17:56 | Autor: RTRS

Kup BiH: Sloga iz Gornjeg Crnjelova u polufinalu

Prvoligaš Srpske iz Gornjeg Crnjelova, ekipa Sloge plasirala se u polufinale Kupa BiH, pošto su u revanš meču 1/4 finala u Konjicu odigrali sa Klisom 2:2.
OFK Sloga, Gornje Crnjelovo - Foto: RTRS
OFK Sloga, Gornje CrnjelovoFoto: RTRS

U prvom meču bilo je 1:1, pa je Sloga među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem takmičenju otišla zahvaljujući postignutom golu više u gostima.

Klis je poveo već u 10 sekundi susreta preko Bajrića, ali Sloge preko Nemanje Matovića prvo u 7. minutu poravnava, a u 30. minutu dolazi i do prednosti. Zanimljivo oba pogotka su postignuta poslije prekida.

Klis je do izjednačenja došao u 80. minutu iz kaznenog udarca, a strijelac je ponovo bio Bajrić.

U drugom meču četvrtfinala TOŠK je bio ubjedljiv protiv Zvijezde iz Gradačca, poslije 2:0 u prvom susretu trijumfovao je sastav iz Tešnja 4:1.

Sarajevo je i u revanšu minimalnim rezultatom savladalo Zrinjski (1:0) i izborilo plasman u polufinale Kupa BiH, a u posljednjem meču u Banjaluci sastaju se Borac i Široki Brijeg.