14/03/2019 |  21:03 ⇒ 21:04 | Autor: B92

Liga Evrope: Čelsi moćan, pirova pobjeda Salcburga

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope, pošto su ukupnim rezultatom 8:0 eliminisali Dinamo iz Kijeva.

Ekipa Mauricija Sarija slavila je sa ubjedljivih 5:0 na gostovanju, a heroj pobjede bio je Olivije Žiru, koji je postigao het-trik.

Francuz je strijelac za "plavce" bio u šestom, 33. i 59. minutu, jednom se upisao Markos Alonso, kao i Kalum Hadson-Odoi. Dinamo nije imao nikakve šanse i Čelsi je i više nego zasluženo prošao među osam najboljih ekipa u Ligi Evrope.

Među osam najboljih našla se i ekipa Valensije, koja je eliminisala Krasnodar, tako što je u 93. minutu postigla pogodak za 1:1. Domaći sastav imao je prolaz dalje, pošto je mladi Sulejmanov postigao evrogol u 85. minutu.

Činilo se da će Krasnodar minimalnim rezultatom eliminisati Valensiju, međutim heroj španskog sastava bio je Gonsalo Gedeš, koji je u 93. minutu savladao golmana i tako spasao tim Marselinja.

Plasman u narednu fazu obezbijedila je i ekipa Napolija.

Vicešampion Italije poražen je na gostovanju od Salcburga sa 3:1, međutim ukupnim rezultatom 4:3 plasirali su se u četvrtfinale.

Austrijska ekipa pokazala je zašto je došla do ove runde, međutim ubjedljiv poraz na San Paoliju koštao ih je boljeg rezultata.

Golove za Salcburg postigli su Dabur u 25, Gulbrandsen 65. i Lejtgeb u 92. minutu, dok je jedini strelac za Napoli bio Arkadijuš Milik u 14. minutu.