14/03/2019 |  23:29 | Autor: RTRS

Liga Evrope: Јović preko Intera do četvrtfinala

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope, pošto su pobijedili milanski Inter sa 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je srpski internacionalac Luka Јović.

Heroj njemačkog sastava bio je srpski fudbaler Luka Јović, koji je u petom minutu postigao sjajan gol, koji će se ispostaviti kao i jedini.

Gledali smo odličnu utakmicu u Milanu, pogotovo u drugom poluvremenu i pravo je čudo kako je samo viđen jedan pogodak za devedeset minuta igre.

Pored Јovića, svoju ulogu u trijumfu imali su i Filip Kostić, kao i Mijat Gaćinović, koji je u drugom poluvremenu morao da izađe zbog povrede.

Ajntraht je slavio ukupnim rezultatom 1:0, pošto je u prvom susretu u Njemačkoj meč završen bez golova.

Žrijeb za četvrtfinale Lige Evrope na programu je u petak od 13 časova.

Prolaz dalje obezbijedio je i Arsenal, koji je pred domaćom publikom savladao Ren sa 3:0 i ukupnim rezultatom 4:3 prošao među osam najboljih ekipa.

Takođe, Viljareal je prošao dalje jer je savladao Zenit sa 2:1, dok je dvomeč završen rezultatom 5:2 za špansku ekipu. Јedini gol za Zenit postigao je Bane Ivanović u 91. minutu.